Biała szatka nakładana zostaje przez Matkę Chrzestną dziecka w trakcie liturgii Chrztu Świętego. Nakładana zostaje po obrzędzie namaszczenie olejem krzyżma świętego.
Symbol jakim jest Szatka do Chrztu Świętego, jest również pamiątką dla dziecka. Sklep z dewocjonaliami oferuje w sprzedaży szatki w różnych formach, zdobione różnokolorowym haftem. Szczególnie polecamy szatki z personalizowanym haftem (imię dziecka oraz data Chrztu).

W szerokiej ofercie znaleźć można szatki w kształcie: koszulekśliniaków oraz serduszek.

Szatki do Chrztu Świętego

Szatka - symbol i pamiątka 

Podczas pierwszego sakramentu świętego każdego katolika niezbędnych jest kilka elementów. Jednym z takich produktów jest symbol jak również Pamiątka Chrztu Świętego - biała szatka do Chrztu. Biała szatka nazywana również krzyżmem używana jest podczas uroczystości w momencie gdy ksiądz chrzci małego chrześcijanina. 
Szatki przechowywane są często przez rodziców na pamiątkę tak ważnej uroczystości, dlatego warto zadbać aby była ona starannie wykonana.

Biała szatka w różnych formach

Tradycyjne szatki wykonane są z materiału, a do ich ozdobienia wykonywany jest ozdobny haft. Dodatkowo krzyżmo dostępne jest w różnych formach m.in. szatki w kształcie koszulek, szatki w kształcie serduszek, krzyżma w kształcie śliniaków oraz wiele innych. 
Ozdobny haft znajdujący się na szatkach może być wykonany różnymi kolorami nici i w znaczącej większości szatki z różowym haftem wybierane są dla dziewczynek, natomiast te z niebieskim zdobieniem wybierane są na Chrzest Święty chłopców.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl